زایمان

زایمان طبیعی یا سزارین؛ کدام بهتر است؟

بسیاری از بانوان برای رهایی از این عارضه های زایمان طبیعی یا سزارین اقدام به عمل زیبایی زنان و زایمان می‌پردازند. در این مقاله قصد داریم تا ابتدا انواع روش‌های زایمان، تاثیرات این زایمان ها را برایتان شرح  دهیم  و در نهایت به  معرفی مرکزی برای اعمال زیبایی زنان و زایمان در اصفهان بپردازیم.

تولد یک کودک معمولاً به دو صورت طبیعی و سزارین انجام می‌شود که انتخاب یکی از این دو روش با توجه به شرایط فیزیکی و جسمانی مادر و توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. به طور کلی زایمان تغییراتی در بدن مادر به وجود می‌آورد که تحت عنوان عارضه های زایمان شناسایی می‌شوند.

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی به خروج کودک از واژن مادر می‌گویند. در حین این مدل از زایمان ممکن است نیاز به مصرف داروهای مسکن توسط مادر باشد که این موضوع به آمادگی جسمانی او بستگی دارد. انتخاب این روش باید تحت نظر پزشک معالج و با مشورت او انجام شود؛ زیرا باید شرایط روحی و فیزیکی مادر بررسی شده و مطابق با آن روش زایمان انتخاب شود. در نهایت این زایمان ممکن است تغییراتی در ظاهر واژن ایجاد شود که بسیاری از خانم‌ها علاقه دارند بعد از زایمان به انجام عمل زیبایی زنان بپردازند. درصورتی که روش زایمان طبیعی را انتخاب کرده اید و در شهر اصفهان زندگی می‌کنید، می‌توانید برای مشاوره متخصص زنان و زایمان و نازایی در اصفهان با ما در ارتباط باشید.

زایمان سزارین

روش سزارین برای زایمان در واقع نوعی جراحی است که طی آن مادر با بی‌هوشی یا بی حسی کامل تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. انتخاب این نوع زایمان هم باید با مشورت پزشک متخصص انجام شود و در صورت عدم وجود مشکل در ستون فقرات و سایر بخش‌های بدن مادر، امکان‌پذیر است.


بیشتر بخوانید: افتادگی رحم یا (پرولاپس) چیست؟


تأثیرات زایمان به روش طبیعی بر نوزاد

در روش زایمان طبیعی، کودک به هنگام خروج از واژن فشرده شده و همین موضوع باعث خروج مایعات انباشته شده در بدن او می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا نوزاد در نهایت با مشکلات تنفسی کمتری روبه‌رو شود. همچنین تماس بدن نوزاد با باکتری‌های مفید باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن او کاملاً تقویت شود.

مزایا و عارضه‌های عمل سزارین

آشنایی با مزایا و عارضه‌های عمل سزارین

برخی از بانوان به دلیل ترس از زایمان طبیعی، عمل سزارین را انتخاب کرده و برخی دیگر مجبور به این انتخاب هستند. اما به طور کلی زایمان به روش سزارین هم دارای برخی مزایا و عارضه‌های مختلفی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

مزایای سزارین

احساس درد کمتر به دلیل استفاده از داروهای شیمیایی یکی از مزایای عمل سزارین است. همچنین مدت زمان این عمل کوتاه بوده و در 45 دقیقه تمام می‌شود. علاوه بر این، در این روش زایمان قادر به انتخاب روز عمل خود از قبل هستید.

معایب سزارین

بعد از عمل سزارین، زمان زیادی برای بهبودی کامل مادر نیاز است. همچنین پس از اتمام این عمل، ممکن است دردهای شدید زیادی در ناحیه جراحی و عفونت جزو مشکلاتی باشد که برای مادر پیش می‌آید. علاوه بر این امکان خون‌ریزی شدید و آسیب دیدن محل دفع ادرار نیز وجود دارد.

تأثیرات انجام عمل سزارین بر نوزاد

تحقیقات نشان داده که کودکانی که به روش سزارین به دنیا می‌آیند، استعداد چاقی بیشتری نسبت به سایر کودکان دارند. همچنین نوزادی که با عمل سزارین متولد می‌شود بیشتر از سایر نوزادان در معرض مشکلات تنفسی مثل آسم قرار می‌گیرند.


جهت استفاده از خدمات زایمان و نازایی در اصفهان می توانید از خدمات کیلینیک دکتر مرضیه وانونی استفاده کنید.

جهت مشاوره رایگان و رزرو نوبت می توانید با شماره های 091342201730913329274203136205056 تماس حاصل نماید.


چه بانوانی نمی‌توانند به صورت طبیعی زایمان کنند؟

در برخی موارد پزشکان متخصص تشخیص می‌دهند که بانوی باردار باید حتماً به روش سزارین کودک خود را به دنیا بیاورد. به طور مثال بانوانی که دچار عفونت، قند یا فشار خون بالا هستند باید به روش سزارین زایمان خود را انجام دهند. یا بانوان بارداری که سر نوزاد در شکم آن‌ها چرخیده یا نوزاد آن‌ها بزرگ‌تر از حالت طبیعی است نیز باید از زایمان به روش طبیعی خودداری کنند. با این حال اگر دکترتان تایید کرد که بهتر است از روش زایمان طبیعی استفاده کنید و نگران تغییرات ظاهری خود در این روش زایمان هستید. می‌توانید از مراکز  مختلفی که خدمات عمل های زیبایی زنان و زایمان را ارائه می‌دهند استفاده کنید. در صورتی که در شهر اصفهان زندگی می‌کنید نیز می‌توانید از خدمات اعمال زیبایی زنان و زایمان در اصفهان کیلینیک دکتر مرضیه وانونی بهره‌مند شوید.

در آخر

انتخاب روش زایمان بهتر است حتماً با مشورت یک پزشک متخصص انجام شود. پزشک معالج شما با توجه به شرایط و با در نظر گرفتن تمام نکات مهمی که مربوط به حفظ سلامتی شما و فرزند شما است، روش زایمان مناسب را انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می‌دهد. فراموش نکنید که اولین نکته‌ی حائز اهمیت، سلامت کودک شما است.

در صورتی که قصد دارید بعد از انجام زایمان از خدمات اعمال زیبایی زنان و زایمان در اصفهان استفاده کنید، می‌توانید برای مشاوره با شماره تماس های این سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *